A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Motrat Mustafa

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  456
  • Vendlindja:
  •  
  • Jetojnë dhe veprojnë në :
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Motrat Mustafa është një duo artistësh shumë e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike, popullore dasmash dhe popullore vajtuese. Motrat Mustafa (Safete (lindur më 1971) e Sahide Mustafa (e lindur më 1974), janë këngëtare nga Kosova. Rrjedhin nga nje fshat shume me vlera per muziken mbare popullore siç ishte Mushtishti, nje fshat i Therandes. Ishin 8 motra dhe qe te gjitha kendonin, dy te parat kane kenduar shume vite me pare, ndersa 6 kendojne shume shpesh tani bashke. Këndojën që nga fëmijëria dhe shquhen në publik për herë të parë në Radio Zagreb në vitin 1981 me kolabor...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Profili

Google+

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Jeta Plot Dashni (2018)

Burime Folklorike (2017)

Zemres Nuk I Dihet (2017)

Dashnia I Then Ligjet (2016)

Meli Meli (2015)

Hajde Për Hajr Dasma (2015)

Ti Më Thirr Në Valle (2014)

Unë E Ti Një Zemër (2014)

Besova E Gabova (2013)

Krushqit Po Na Vijne (2013)


» Dërgo Një Këngë »

Bija E Kusherina
Kuq E Zi
Shpirtit Tim
Me Fajsojn Qe S'pata Femije
Ç'ke Ti Çikë
N'dashuri Nuk Besoj Me
Muaji I Mëshirës
E Pa Besë
Faleminderit Diaspor
Me Fal Bija Ime


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:


Tags: Motrat Mustafa, Motra Mustafa, Motrat, Motrat Mostafa, Safete Mustafa, Sahide Mustafa

Motrat Mustafa në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018