A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Motrat Mustafa - Bija E Kusherina


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  19

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/05/2018

2018-05-19T13:53:26

Këngë e albumit:

"Jeta Plot Dashni"


jo nuk esht me si perpara
kur u m'ledhshin bijat
vishin edhe kusherinat
flak u bojke shpija

vallah kriske mbuhabeti
u drithke vendi si termeti
pishin kafe edhe knojshim
krejt mahallen e tranojshim

ref
bojshin pite citshin flija
u knaqshin pleqt u knaqshin fmija
oh bre zemrat kret na u knaqshin
kush na kish inatin plaqshin

kty ni her ka pas jeshi
mu mledh bijat me ni shpi
e tash renet kan n'dryshu
jeta esht modernizu

ju moj bija kusherina
hajde dilni,dilni rrina
dilni bojna muhabet
kjo dashnija ku na m'bet

ju moj bija kusherina
ka ni kafe bashk e pina
si dikur ja nisim valles
bashk na bijat e mahalles

II
E tash kret me telefona
muhabet nuk bon asnjona
as ni llaf ma nuk e n'drrojm
n'telefon kohen e cojm

dikur jena knaq per s'teper
u harru zakoni vjeter
nejat cysh i kena ba
vallah nuk po bahen ma

ref
bojshin pite citshin flija
u knaqshin pleqt u knaqshin fmija
oh bre zemrat kret na u knaqshin
kush na kish inatin plaqshin

kty ni her ka pas jeshi
mu mledh bijat me ni shpi
e tash renet kan n'dryshu
jeta esht modernizu

ju moj bija kusherina
hajde dilni,dilni rrina
dilni bojna muhabet
kjo dashnija ku na m'bet

ju moj bija kusherina
ka ni kafe bashk e pina
si dikur ja nisim valles
bashk na bijat e mahalles

III
ku ka qika neper bote
i bekoft i madhi zote
na jeshun mahallen tone
vetem gzim paqit gjithmone

defi po ban bam
na cohemi ne kam
nana po ban lume
ce ka bija shum


Ky tekst u dërgua nga  Beni




Më Shumë...




Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018