A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Naser Mitrovica
  • Vendlindja:
  • Mitrovice 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Gjermani 
  • Mosha:
  • 49 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 8 Maj 1969
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♉ Demi
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1.4 / Votuan:  5

Naser Mitrovica është këngëtar i njohur. I lindur ne Bajre (Mitrovice), vjen nga nje familje qytetare e vjeter, me rreth 80 vite babe dhe gjysh mitrovicali. Naser Mitrovica ka filluar te kendoje si femije qysh ne vitin 1982 ne hotelin e njohur Vicianum, ne qytetin e vjeter Vushtri, afer Prishtines. Vazhdoi muaj pas muaji ne tere territorin e Kosoves te kendonte dhe vazhdoi ne hotelin Karagaq ne Peje. Keshtu filloi Naseri me ate zerin e tij si nje talent i vertete dhe vokali orietal i lejon te kendoje shume bukur edhe ne gjuhen turke, sepse njehere kendonte ne Televizijonin RTP (ish Telivzijoni i Prishtines) me grupin "Gerqek". Ai kishte shume kenge te bukura me kete grup dhe shume xhirime ne RTP. Naser Mitrovica falnderon nenen e tij, zonjen Ibadete, sepse ajo kishte shume deshire qe i biri i saj, Naseri te ishte kengetar. Mund te themi me siguri se Naseri do te ishte kengetar shume i famshem po te ishte ne Kosove ne vitet 2000, por prape se prape, ai ja arriti qellimit dhe ja plotesoi deshiren nenes dhe vazhdoi muziken prape ne Gjermani, ku shkoi ne vitin 1992. Naseri eshte i martuar dhe ka nje jete shume te lumtur. Mos harroni: Aty ku eshte NASER MITROVICA, ka atmosfere 100% te bukur, aty jane bashkeatdhetart tane kosovare.

Në vitin 2016, Naser Mitrovica publikon albumin "Anita".

Në vitin 2017, Naser Mitrovica publikon albumin "Fresh Live".

Më datë 9 Gusht 2018, Naser Mitrovica publikon videoklipin "E Gabuar".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018