A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Naser Mitrovica - Falma


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

14/07/2016

2016-07-14T22:22:41

Këngë e albumit:

"Anita"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Falma" kënduar nga Naser Mitrovica.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Naser Mitrovica i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Bad Sight - Falma

ref 2x

Falma gabimin falma
prej teje un ma nuk ndana
nese nuk jem bashk na
dpo du me jetu

te lutem falma gabimin falma
prej teje un ma nuk ndana
nese nuk jem bashk na
dpo du me jetu

jom kon djali keq
ke pas nevoj per mu
tkom lon vet veq niher me t'shkru
mke prit shum net t'kom rrejt
ke menu qe me shok jam tu nejt
un jom kon me tjeter tu flejt tu flejt
t'kom lendu amo po nina keq
falje met kerku s'pe kom leht
amo nese don i sinqert mu tregu
po pres me ma fal ti mu
du ma shum se dje ma pak se neser
veq edhe niher zonin me ta ni s'du sen
tjeter tlutem gabimin falma zemer gabimin
falma
edhe ni mindesi ama ama gabimin falma

Falma gabimin falma
prej teje un ma nuk ndana
nese nuk jem bashk na
dpo du me jetu

te lutem falma gabimin falma
prej teje un ma nuk ndana
nese nuk jem bashk na
dpo du me jetu

edhe nese ti thu qe
ske mem fal mu un du edhe
met dasht ko me vazhdu
nese sjom me ty as me tjera
s'du me kon jo s'po muj mi bo
senet qe me ty i kom bo
du ma shum se dje ma pak se neser
veq edhe niher zonin me ta ni s'du sen
tjeter tlutem gabimin falma zemer gabimin
falma
edhe ni mindesi ama ama gabimin falma

Falma gabimin falma
prej teje un ma nuk ndana
nese nuk jem bashk na
dpo du me jetu

te lutem falma gabimin falma
prej teje un ma nuk ndana
nese nuk jem bashk na
nje qast falma mu

Labi - Falma

Ref: Falma falma zemer nje puthje ti mua
falma falma zemer nje puthje aman
falma falma zemer nje puthje ti mua
falma falma puthjen aman

Me sy me ke pushtuar 2x
tash une jam verbu
ma kthe shikimin mua
puthjen tuj ma dhuru

Hajde hajde shpirti jem
hajde hajde mos me le vet

Ref: Falma falma zemer nje puthje ti mua
falma falma zemer nje puthje aman
falma falma zemer nje puthje ti mua
falma falma puthjen aman

zemer te kam kerkuar tash ty un te kam gjet 2x
nje Jet me ty e dua me mua a po vjen

Hajde hajde shpirti jem
hajde hajde mos me le vet

Ref: Falma falma zemer nje puthje ti mua
falma falma zemer nje puthje aman
falma falma zemer nje puthje ti mua
falma falma puthjen aman

---------------------
Ref: Falma falma zemer nje puthje ti mua
falma falma zemer nje puthje aman
falma falma zemer nje puthje ti mua
falma falma puthjen aman

BlackLion - Falma

(2x)
Te lutem Falma,
Te lutem Falma.
vers(1)
Ku je o Drit e syve qe sa nuk te kam pa
Malli m'paska marr me fol me ty 1 fjal
E di qe je tu m'sha,e meritoj edhe mem Vra
Se gabim kom bo prej dites qe na jena nda
E kalumja m'ka percjell,ne qdo hap te jetes
kurgjo nuk t'bona ty man,qa i bona vetes
Jeta m'ka shty me dal edhe prej vetvetes
Familjen e lash anash,dashnin ja fala t'keqes
Kallzom qysh o Rona,a thu mem pa a m'ka lyp ?
Perqafe shum,e thuj qe babi e ka shpirt
se kjo rrug e ndyt,mi ka larfu ma t'dashnit e mi
nuk jom tu mujt pa juve,besom sjam tu mujt pa ty
mengjesi mdoket erret terri thell n'zemer m'ka hi
E lus zotin me ra Shi,ket histori me ma fshi,
nuk jom tu lyp mu kthy,thjesht mundsoma me pa qiken,mos um le me dek me shpres,se bashk me juve e shoh diten

Refx1
Te lutem Falma
Te lutem Falma
Mos me le pa Gjum
Te Lutem Falma
Te lutem Falma
Beso te DUA Shumë
Une do te kthehem
Une do te vi
Pran Juve perseri
Te lutem Falma
Te lutem Falma
Kam Gabu e Dii

vers(2)
Jeta me tjetrin pe shoh qe t'ka bo t'lumtur
po per mu je hala ajo princesha e bukur
Nuk e beson qysh po ndihna njeri i humbur
Ti ma fale jeten e un ta ktheva dhunshem,
A pom Sheh? para krejt botes kom dal
Spo lypi kurgjo thjesh prej teje e pres 1 fjal
kur tum vjen fryma e fundit
e kur at'here nuk jom gjall
Vizitom te vorri edhe boma HALLALL
Se hala jam i verbum me dashnin qe se kam afer
Droga mboni me ju lon
parja ma thej Qafen
Kuptomi Ndjenjat,nzemer jom kallxu njeri i varfer
M'hupi edhe respekti,qe per ty ka qen i paster
E kapi kryt qysh jom mas miri tu vozit
M'del ftyra juve edhe mshtin me rrit shpejtsin hej!
Shpesh e menoj,qka nese vjen ajo dit!
Ose un Ose ju nga kjo bote mu largu pa prit...

Refx2
Te lutem Falma
Te lutem Falma
Mos me le pa Gjum
Te Lutem Falma
Te lutem Falma
Beso te DUA Shumë
Une do te kthehem
Une do te vi
Pran Juve perseri
Te lutem Falma
Te lutem Falma
Kam Gabu e Dii
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018