A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Nazif Cela - Do Filloj Duke Menduar


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  7

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/08/2007

2007-08-15T22:31:55

Do filloj duke menduar
me zember te perveluar
sot qe erdhi dita e bekuar
do marr penen per te shkruar.

Do marr penen per te shkruar
me dridhen te zezat duar
te keqijat qe mu qepne
per pateriot Smail Bene

Per Smail Bej Bukurine
qe eshte shtrire ne Kanine
kombin tone e kane nxire
Shqiperise i hodhen mavrine

Keto fjale kur i thone
se kane me vete zone
mali madh baba Tomorr
qe ta merr frengun ne dore

Mali madh e nje te ngrite
mblodhi te gjithe paresite
mblidhni mblidhni paresi
pas ju vjen dhe populli

Pas ju vjen dhe populli
mor ta marrem vdekjen ne sy
ta marrem vdekjen ne sy
burra permbi Itali.

Burra permbi Itali
burra permbi italiane
ta marrem prape Sazane
Sazane dhe Portonove

Sazane dhe Portonove
kemi dy kyce ne dore
njeqinde vjete luftojme
armiqt dot s'na zapetojne.


Ky tekst u dërgua nga Edi Xhelilaj
Më Shumë...