A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nazife Bunjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  102
BIOGRAFIA: Nazife Bunjaku është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, popullore folklorike dhe popullore dasmash. Një këngëtare shumë e mirënjohur me një zë që të emocionon me ndjenja patriotike. Këndon që nga viti'85, ku frymëzimin e ka marrë nga i ati i cili ka qen udhëheqës i ansamblit të atëhershëm "çiftelia". Ka fituar shumë çmime por si më kryesorët ishin në vitin 1987 çmimi "Mikrofoni i artë" në festivalin "Kosovarja këndon", në vitin 2004 përsëri me çmimin "Mikrofoni i artë" me kompozimin e këngës nga kompozitori Sami Pirraj. Në vitin 2005, Motrat...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Dy Zogjë Të Malit (2016)

Ne Dardani Bien Tupanat (2013)

Kenge Dasmash (Live) (2010)

Hite Të Folklorit Ndër Vite (2008)

Oj Kosove Keshtjell Burrnie (2008)

Ju Thrret Nana (2008)

Moj Kosove T'lumte Na Per Ty (2007)

Amanet Na I Kan Lan Plisat (2006)

Kreshtat E Kosoves (2005)

Bilbilat Per Ju (2005)


» Dërgo Një Këngë »

Moj E Mira
Une E Di
Bebi Im
Je Qysh Je
Moj Kosovë Nuri I Lavdise
Gabim I Ëmbël
Gabova
Këngë Për Ndue Perlleshi


Artistë Të Ngjashëm:

Kumrije Mustafa

Fanushe Ahmetaj

Resmije Krasniqi

Valentina Berisha

Ganimete Jashanica

Shqipe Kabashi Hasanaj

Alma Velaj

Sevi

Luljeta Kuraja

Lumnije Menxhiqi


Tags: Nazife Bunjaku, Motrat Bunjaku, Nazife Legji

Krijo Një Kartolinë