A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nazmie Prokshi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.4 / Votuan:  12
  • Vendlindja:
  • Drenas 
BIOGRAFIA: Nazmie Prokshi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne, tallava dhe popullore dasmash. Esht nje femer e talentuar ne profesionin e saj si këngëtare dhe ka nje zë të bukur. Ajo merret me muzike qysh prej shkolles fillore, ku ka qene pjesemarrese ne shume aktivitete shkollore. Prej shkolles fillore është inkuadruar ne shoqerine "Shotë Galica" ne Drenas dhe ka marre pjese ne shume festivale dhe ne shumicen e rasteve është shperblyer me çmim te pare si solistja me e mire. Me pas merr pjese edhe ne festivalin "Kosovarja" e ne festivale ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare

Po Vjen Nusja Mashallah (2016)

Live (2013)


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Vjollca Selimi

Edona Bujari

Mima Kastrati

Fate Berisha

Flora Gashi

Leta

Majlinda Topanica

Shemsie Gashi

Sala Maloku

Raimonda Kovaçi


Tags: Nazmie Prokshi, Nazmije Prokshi, Naza

Krijo Një Kartolinë