A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.7 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Lekbibaj 
  • Mosha:
  • 74 Vjeç
BIOGRAFIA: Ndoc Papleka është një shkrimtar i njohur. U lind në Lekbibaj (Tropojë). Ka kryer studimet e larta për gjuhë e letersi dhe ka punuar si mesues, redaktor, skenarist etj. Ka nisur të shkruaje poezi shume heret. Libri i tij i pare me poezi është: "Zeri Im". Me pas vijne vellimet me poezi "Ecim", "Ngjatjeta, Diell", "Rrathet e Lisit" etj....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Kasem Trebeshina

Jorgo Telo

Ernest Koliqi

Ndoc Gjetja

Vath Koreshi

Jorgo Bllaci

Isuf Luzaj

Ahmet Kolgjini

Frederik Rreshpja

Teodor Keko


Tags: Ndoc Papleka

Krijo Një Kartolinë