A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

New-stars - R.i.p Familja Berisha  (Feat. Jehona Lumi)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/06/2009

2009-06-19T01:30:10

Featuring

Jehona Lumi


Nje der qe u mbyll
qe nuk hapet ma kurr
nje diqka qe u zhduk
qe u zhduk si pelhur
vetmia pot lendojke
jeten po ta shkatrrojke
pse nenlokja po vajton
kur i she thmit per toke
shum e ambel ish jeta
kur me familje jeton
pse dikush e dikush
spa as bab e as nan
pse dikush driten se pa
ala nbark t´nanes vet
pse dikush tu thith gji
e gjeti i keqi kiamet
ma moren familjen
tash jetoj me merzi
pse ndodhi kret pa pritur
un as vet nuk e di
kur hy ndhom qdo her
para syve kret terr
tu i pa vllaznit e motrat
n´fotografi cdo her
jeta osht e ombel
kur ti e jeton
po qa mi ba qatij
ska as bab e as nan
ta kish pas 1 vlla
po edhe qata jan vra
ndoshta i kish mjaftu
po edhe qata nuk ka

Ref...
Me mall ju kujtojm
Dhe kurr sju harrojm
Pse jeta ish keshtu
Pse syt me lotojn
Kaluan shum vite
Kaloj 1 koh e gjat
Nga zemra nga mungoni
Cdo dit e cdo nat

Po shkruaj per 1 ngjarje
diqka qe mka trondit
diqka njeten tem
zemren ma ka merzit
kaloj 1 koh e gjat
prania juj po mungon
Nje familje me merzit
pse me mall po jeton
ne ato ditet e luftes
tu lulzu ajo pranver
nje tragjedi e vertet
qe dot kujtohet qdo her
u zhduk gjithshka
ata iken nga kjo jet
ala lan nje histori
nje histori te vertet
pi shkruaj kto vargje
me merzi e me let
nga dhimbja e madhe
qe nuk shuhet kurr dot
familja berisha
qe kurr nuk harrohet
ju jeni diqka
qe nga zemra dot kujtohet
ja moren jeten
me thmi e burra gra
i pushkatun pa shpirt
mallkuar qofsh o shka
ky mengjes i vrant me shi
nena loke po vajton
po vajton per thmit e vet
plagen ska kush ja sheron

Ref...
Me mall ju kujtojm
Dhe kurr sju harrojm
Pse jeta ish keshtu
Pse syt me lotojn
Kaluan shum vite
Kaloj 1 koh e gjat
Nga zemra nga mungoni
Cdo dit e cdo nat


Ky tekst u dërgua nga  mondi