A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  18
  • Vendlindja:
  • Prishtinë 
  • Mosha:
  • 70 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Nexhat Halimi është një shkrimtar i njohur. Publicist, poet, prozator e dramaturg, Nexhat Halimi, shkollën fillore, gjimnazin dhe Fakultetin Filozofik – Gjuhë e Letërsi Shqiptare i mbaroi në Prishtinë. Është nga një familje, e cila – para thikës serbe, iku nga viset e Toplicës më 1878, nga fshati Tullar dhe u strehua në Kosovë. Ende në bankat e gjimnazit botoi një libër me poezi, një dramë dhe një roman. Atëherë shkroi dhe romanin e dytë, i cili mbeti në sirtarët e redaksisë së Plejadës dh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Enver Gjerqeku

Mehmet Bislimi

Rifat Kukaj

Halil Xani

Mark Krasniqi

Fahredin Shehu

Sulejman Krasniqi

Ali Huruglica

Vehbi Kikaj

Abdullah Konoshevci


Tags: Nexhat Halimi

Krijo Një Kartolinë