A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Nexhat Osmani - Hajde Lule


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

11/12/2017

2017-12-11T07:32:31


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Hajde Lule" kënduar nga Nexhat Osmani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Valon Alili - Hajde Lule

Lumja nana tash je rit
po vin msitit jalla dit per dit
o ty tka nana cik per mall
kur dush nona jalla kam met dhan

hajde lule ti te na
se na jena jalla shpi me baa
pu t e randa ske mej baaa
te na lule jalla shpi me ba

o moj nan hic sedii
qysh thot baba une jam razi

hajde lule ti te na
se na jena jalla shoi me baa
punt e randa ske mej baa
te na lule jalla shpi me ba

Merita Bunjaku - Hajde Lule

E kam dashuru moj nan at vajzen kojshii
e kam dashuru moj nan at vajzen kojshi
ani si tja boj oj nan oo as vet se diii
ani si tja boj oj nan oo as vet se diii

ref.
hadje lule dil nbalkoon
dile shihe ket jaran
se ka ardh met pa ty
dashuria ime me je ti (x2)

kur ta qojna msitin nan duhet me tregu
kur ta qojna msitin nan duhet me tregu
se jem kan te ri oj naan e jem dashuru
se jem ka te ri oj naan e jem dashuru

ref.
hajde lule dil nballkon

Bekim Kumanova - Hajde Lule

Lumja nana tash je rrit
pot vin msitit jalla dit perdit
e ty tka nona qik permall
kerqysh nona ajt spo muj met dhan
ty tka nona qik permall
kerqysh nona ajt spo muj met dhan.

refreni

Hajde Lule ti te na
se na jena jalla shpi me za
punt e randa ske mei ba
te na lule jalla ban sefa
punt e randa ske mei ba
te na lule jalla ban sefa.

Ah moj nan hiq sedi
qysh thot baba un jam razi
mos ki dert mori bij
nuk ta prishi baba qefin ty
e mos ki dert mori bij
nuk ta prishi baba qefin ty.
Më Shumë...