A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nexhmedin Syla

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  32
BIOGRAFIA: Nexhmedin Syla është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Artisti Nexhmedin Syla, perveç 5 audio albumeve dhe video albumeve me mbi 60 kenge ka të botuara mbi 200 pika muzikore/ popullore dhe folklorike për nevojat programore të Radiotelevizionit të Prishtinës-nëse nuk janë dëmtuar nga okupatori serb pas pushtimit me force te RTP dhe Produkcionit-Fabrikes se kasetave. Ne te gjitha kenget; tekstet dhe muzika: Nexhmedin Syla, ndersa kenga per Adem Jasharin sipas se ciles titullohet dhe albumi "M'THIRRI LI...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Vaji (1994)

Nuk Te Le Pa Abetare (1993)

Krisme Martine (1992)

Jetojne Shqipet N'troje T'veta (1990)

Mermeri I Gadimes (1985)


» Dërgo Një Këngë »

Xhamadan
Nuk Të Lë Pa Abetare
Minator O Minator
Këngë Për A. Zhitinë E F. Fazlinë
Nje Xherxhef Me Lule
Dasma E Përgjakur (Këngë Për Flamurin)
Hajde V'lla Se M'ka Marre Malli!
Jetojnë Shqipet N'troje T'veta
Nëna Nuk Të Qanë
Balada E Pollatës

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Bashkim Vushaj

Faik Ismajli

Agim Shytani

Eniss-I

Snnuffi

Fran Lucaj

Lickey

Engji

Taulant Ajvazi

Iliri


Tags: Nexhmedin Syla

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018