A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Nexhmie Pagarusha - Ç'u Ngrit Lulja Në Mëngjes


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3 / Votuan:  3

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

01/12/1974

1974-12-01T00:00:00

Këngë e albumit:

"Bilbili I Kosoves"

Këngë e albumit:

"Nje Lule"Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ç'u Ngrit Lulja Në Mëngjes" kënduar nga Nexhmie Pagarusha.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Nexhmie Pagarusha i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vaske Curri & Dhimiter Curri. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Ç’u ngrit lulja moj në mëngjez
ç’u ngrit lulja moj në mëngjez
moj duke larë sytë e zezë
moj duke larë sytë e zezë

Oh ç’i ra baçes moj mes për mes
oh ç’i ra baçes moj mes për mes
moj këput trëndafil me vesë
moj këput trëndafil me vesë

Moj ç’i do lulja trëndafilat
moj ç’i do lulja trëndafilat
të gënjejë moj bandillat ee
ah të gënjejë moj bandillat eeMë Shumë...