A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Niil-B
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 27 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 24 Gusht 1991
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♍ Virgjeresha
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  132
Këndon kryesisht: hip-hop

Niil-B është këngëtar dhe autor këngësh i njohur. Pllumb Morina nihet si Niil-b, kengetari i njohur eshte pjestar ne grupin hip-hop "Double-G". Ai ne fillim ishte antar i The Canibalz, por kaloi ne familjen e madhe Double G bashke me shokun e ti OverLord.

Më datë 3 Korrik 2013, Diagnose publikojnë videoklipin "Original", në bashkëpunim me Niil-B & Overlord.

Më datë 13 Shtator 2013, D.U.D.A. publikojnë videoklipin "Gangland City", në bashkëpunim me Niil-B, Ibi, Zeeroman & Overlord. Teksti u shkrua nga D.U.D.A., Niil-B. Për orkestrimin u kujdes Overlord. Videoklipi u prodhua nga Video Art.

Më datë 21 Maj 2014, Noizy publikojnë videoklipin "Zemer", në bashkëpunim me Niil-B & Overlord.

Më datë 14 Gusht 2014, Noli Pajaziti publikojnë videoklipin "Ma Ngat", në bashkëpunim me Niil-B & Overlord.

Në Prill 2015, B-Genius merr pjesë në Celësi Muzikor 9 me këngën "Rollin'", në bashkëpunim me Niil-B.

Më datë 18 Korrik 2015, D.U.D.A. publikojnë videoklipin "S'je Normal", në bashkëpunim me Niil-B & Overlord.

Më datë 8 Mars 2016, Niil-B publikon videoklipin "Femren Ku E Ki".

Në Prill 2016, Niil-B merr pjesë në Celësi Muzikor 10 me këngën "A Kishe Prit".

Më datë 20 Maj 2016, Niil-B publikon videoklipin "Heret A Vone".

Më datë 23 Qershor 2016, Niil-B publikon videoklipin "Rri Ti Rri".

Më datë 23 Shtator 2016, Niil-B publikon videoklipin "Kejt Boten". Videoklipi u prodhua nga Bug Production.

Më datë 18 Janar 2017, Niil-B publikon videoklipin "Me Ty".

Më datë 28 Maj 2017, Niil-B publikon videoklipin "Qka Po Thu", në bashkëpunim me Jetmir & Flow.

Më datë 20 Gusht 2017, Niil-B publikon videoklipin "Midis Prishtine (Midis Tirone Remix)".

Më datë 16 Tetor 2017, Niil-B publikon videoklipin "Shum Femra". Videoklipi u prodhua nga Bug Production.

Më datë 10 Janar 2018, Niil-B publikon videoklipin "Silence".

Më datë 5 Shkurt 2018, Niil-B publikon videoklipin "0%", në bashkëpunim me Jetmir Salihu.

Më datë 16 Prill 2018, Jetmir publikon videoklipin "Film", në bashkëpunim me Niil-B & Flow.

Më datë 4 Maj 2018, Niil-B publikon videoklipin "Dikur".

Më datë 1 Korrik 2018, Niil-B publikon videoklipin "Magjistara", në bashkëpunim me Jetmir.

Më datë 23 Korrik 2018, Niil-B publikon videoklipin "Tu Kesh".

Më datë 23 Shtator 2018, Jetmir publikon videoklipin "Tik Tak", në bashkëpunim me Niil B & Flow.

Më datë 1 Nëntor 2018, Niil-B publikon videoklipin "Pse".

Niil-B ka njoftuar se më datë 16 Janar 2019, do publikojë videoklipin "Peshkaqena".

Më datë 16 Janar 2019, Niil-B publikon videoklipin "Peshkaqena". Produksioni audio u realizua nga Flow.

Më datë 7 Shkurt 2019, Jetmir publikon videoklipin "Sniper", në bashkëpunim me Niil B & Flow. Produksioni audio u realizua nga Flow.

Më datë 9 Mars 2019, Niil-B publikon videoklipin "Nana". Teksti i këngës u shkrua nga Niil-B. Produksioni audio u realizua nga Flow.

Më datë 2 Prill 2019, NiiL B publikon videoklipin "Nashta". Teksti i këngës u shkrua nga Niil-B. Produksioni audio u realizua nga Flow.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Punuan Biografinë:  Zheton1  

Anëtar i labelit

Cannibalz

Profili

Facebook

Instagrami

Zyrtar

Kanali

Youtube

Profili

Snapchat

Shto profile

të tjera