A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Njomza Kallaba

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Mosha:
  • 36 Vjeç
BIOGRAFIA: Njomza Kallaba është një këngëtare e njohur. Kreu shkollën fillore e të mesme të muzikes në degen piano dhe kanto solokëndim. U diplomua në fakultetin e Komunikimit Masiv Gazetaresk si dhe në Akademinë e Muzikës. Në Maj 2009, Njomza Kallaba merr pjesë në Top Fest 6 me këngën "Mos Mu Lut Neno". Ketu ajo u promovua për herë të parë me këngë të Armend Rexhepagiqit, Darko DImitrov dhe Aida Barakut. Në Nëntor 2009, Njomza Kallaba merr pjesë në Çelësi Muzikor 3 me këngën "Ndal", ku u shperb...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Syzana Jashanica

Besa Morina

Fjolla Krasniqi

Dafina Kastrati (Gjakove)

Behare Shala

Aferdita Bajrami

Shota Baraliu

Leonida Marjakaj

Valentina Ajdari

Valentina Rama


Tags: Njomza Kallaba, Njomeza Kallaba

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018