A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  46
BIOGRAFIA: NR është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Grupi NR (urbaNRoots) u formua ne vitin 97-98 dhe perbehej nga 4 antar (3 mc dhe 1 dj). NR ishin te paret qe ne koncertet e tyre ishte gjithcka LIVE! Ne vitin 1998 lancuan kangen e tyre te pare "Shum Vrasje", ku si te mitur prap e tregonin realitetin se qfar po ndodhte pasi qe repi i tyre ishte shum real. Më 21 dhjetor 2002, Nr promovuan albumin "Egjeli" me 13 kenge ne teatrin kombtar ku paragrup ishin DA LIGS dhe KAOS. Ky eshte albumi qe ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Ergeni

Ish-Anëtar i grupit

BimBimma

Ish-Anëtar i grupit

Dj Blunt

Ish-Anëtar i grupit

Real 1

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Misterioz

ETB 57

2 Perqind

Zinxhirt

Master Bass

Eki-Nox

Ritmi I Rruges

E'7

Hija E Jetes

E7


Tags: Nr, Nr., N.R., N.R, Urbanroots

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018