A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Nuredin Gashi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Shtutic 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Suedi 
  • Mosha:
  • 58 Vjeç
BIOGRAFIA: Nuredin Gashi është një këngëtar dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore rapsodike. Nuredin Gashi, i lindur ne nje fshat te Drenices Shtutic eshte rapsod i kenges folklorike dhe anetar i shoqeris kulturo artistike Shote Galica Drenas. Aktivist i dalluar edhe ne qashtjen per qlirinin e Kosoves, ai ka emigruar ne Suedi ne vitin 1992 dhe edhe tani jeton atje me familjen. Ka shume kenge dhe tekste te cilat jan shkruar dhe interpretuar nga Nuredini. Mergimi nuk mundi ta ndryshoj asnjeher qe ta harron vendlindjen dhe asnjeher nuk ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Rrahman Hasani

Brave-L

Mad Boy

Dr.Rabbit

Albo 06

Zibo

Mr. Babushi

Double D

Fatmir Ademi

Rbs


Tags: Nuredin Gashi

Krijo Një Kartolinë