A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Nysret Hyseni - Zeshkane


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

25/04/2013

2013-04-25T11:21:53


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Zeshkane" kënduar nga Nysret Hyseni.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Seven Saraqi - Zeshkane

(Teksti së shpejti... pas publikimit të videoklipit))

Këngëtari i njohur Seven Saraqi e ka gati tashmë këngën e tij më të re e cila pritet të lansohet shumë shpejt në treg.

Kënga ka përfunduar së inçizuari e ndërsa pritet që të finalizohet edhe me videoklip.

Këtë gjë e ka bërë të ditur vetë Seveni i cili ka publikuar një fotografi në rrjetin e tij social në Instagram ku shihet gjatë xhirimeve të videoklipit.

Ai ka bërë të ditur se kënga e tij e re titullohet "Zeshkane" dhe se do të publikohet brenda këtij muaji.

Mahmut Ferati - Zeshkane

Me nji vajze zeshkane
Na ndan veç mahalla
Une ja leshova msitin
Veç per badihava

Nji dite nga qyteti
Dola vete e ndala
Nder sy e livdova
Zuni m'u shite fjala

Nder sy e livdova
Zuni m'u shite fjala

Ref...
Me gur dijamanti
Unazen ta blej
Dashnine me dashni
Zemer do ta kthej

Me ty do ta nisi
Nji dasem te shtrenjte
Se je vajze zeshkane
Ma e mire se krejt

Moti n'zemren tande
M'u pat vill maraku
Me pat humb durimi
E m'pat vlue gjaku

Kam thane kur t'kam pa
Per heren e pare
Nese s'ta marr zemren
Kam me mbet beqar

Nese s'ta marr zemren
Kam me mbet beqar

Ref...
Me gur dijamanti
Unazen ta blej
Dashnine me dashni
Zemer do ta kthej

Me ty do ta nisi
Nji dasem te shtrenjte
Se je vajze zeshkane
Ma e mire se krejt

...

Ref...
Me gur dijamanti
Unazen ta blej
Dashnine me dashni
Zemer do ta kthej

Me ty do ta nisi
Nji dasem te shtrenjte
Se je vajze zeshkane
Ma e mire se krejt

Hidaver Osmani & Xhezahir Elezi (Xheza) - Zeshkane

Buza jote gëzim plote
Qeshi ëmbël e freskuar
Eja mike simpatike
Se në ty jam dashuruar

Ref 2X:
Manushaqe je në faqe
Porsi lulja e trazuar
Ah zeshkane çikë lazdrane
Se në ty jamë dashuruar

2X
Kënga jote e pa shoqe
Po jehon për bukuri
Ty t'këndon Didi e Xheza
Për zeshkanen me dashuri

Ref 2X:
Manushaqe je në faqe
Porsi lulja e trazuar
Ah zeshkane çikë lazdrane
Se në ty jamë dashuruar

Xheza 2X:
Sytë e zi i kam kënduar
Do t'këndoj për bukuri
Për zeshkanen atë lazdranen
Didi e Xheza do t'këndojnë gjithënji

Teksti:Hidaver Osmani-Didi
Muzika:Hidaver Osmani-Didi
Më Shumë...