A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2
BIOGRAFIA: Oborri është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop dhe pop-rock. Oborri është nje grup duo i themeluar në Prishtinë në vitin 2014. Antaret e grupit jane: Arbër Salihu (vokal, bass, gitarë elektrike, sitarë, banjo, programim, kalemener, sint) dhe Tomor Kuçi (gitarë elektrike, bass, banjo, piano, ksilofon, flautë, blokflautë, profesori IDM, programim, sint). Arbër filloi të performonte në Prishtinë me grupin e mbuluar "Hurmët", dhe ka qenë i angazhuar në projekte të ndryshme muzikore, si kolegji që prezantoi ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Faqja

Zyrtare

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Grupi ARB

Grupi Mister

Magic4

Night Rappers

Grupi Mjellma

Ligji Rruges

WNC

Ritmi I Rruges

Vellezerit Aliu

Tempulli G


Tags: Oborri

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018