A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ocko Vasilkovski

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4
  • Vendlindja:
  • Shkup 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Ocko Vasilkovski është një autor këngësh i njohur. Iordancho Vasilkovski was interested in music in his childhood and he attended the music school in Skopje, majoring in classic guitar. He composed his first composition when he was 14. The song was for the famous Macedonian female group called "XXL". Immediately after that he started working with many other singers and composers from different countries, like : Albania, Croatia and Serbia. In 2012 he started working with Turkish and Israeli artis...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më ShumëArtistë Të Ngjashëm:

Edlir Begolli

De Vox

Edmond Veizaj

Astrit Halimi

Dastid Latifi

Granit Gashi

Gridi Kraja

Faruk Banjska

Gent Bejko

Martin Çipi


Tags: Ocko Vasilkovski

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018