A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Odeta Dervishi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25
  • Vendlindja:
  •  
  • Jeton dhe vepron në :
  • Shqipëri 
  • Mosha:
  • 43 Vjeç
BIOGRAFIA: Odeta Dervishi është një këngëtare e njohur. Në Dhjetor 1992, Odeta Dervishi merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Po Kjo Nga Erdhi". Në Nëntor 1999, Odeta Dervishi merr pjesë në Nota Fest 1999 me këngën "Eja Me Ne". Në Qershor 2003, Odeta merr pjesë në PoliFest 2003 me këngën "Dua Te Vallezoj". Në vitin 2004, Odeta Dervishi publikon albumin "Me Pelqen"....

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Alisa Baraku

Laureta Meci

Enxhi Nini

Odeta Katundi

Miradije Aliu

Drita D'avanzo

Sherife Sherifi

Mimoza Gjikola (Mimi)

Lora Braha

Valentina Rama


Tags: Odeta Dervishi, Odeta

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018