A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Odhise K. Grillo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  37
(1932-2003)  
  • Vendlindja:
  • Vuno (Himarë) 
BIOGRAFIA: Odhise K. Grillo është një shkrimtar shumë i njohur. Odhise Grillo lindi në vitin 1932 në Vuno të Himarës dhe vdiq në Tiranë më 24 shtator të vitit 2003. Grillo ishte një shkrimtar i njohur shqiptar, i cili dha një kontribut të madh për letërsinë shqiptare. Ai studioi gjuhën dhe letërsinë shqipe në Universitetin e Tiranës në vitin 1962. Shkrimtarit bashkëkohor të letërsisë për fëmije Odhise Grillo ju dha medalja "2000 Milenium" e institutit biografik ndërkombëtar të Amerikës (ABI). Medalja është...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Bardhyl Londo

Petro Marko

Arben Duka

Fatos Arapi

Pjetër Bogdani

Pashko Vasa

Faik Konica

Lasgush Poradeci

Ndre Mjeda

Gjergj Fishta


Tags: Odhise K. Grillo, Odhise Grillo, Odise Grillo

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018