A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Olta Juba

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Durres 
  • Mosha:
  • 28 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Olta Juba është një këngëtare dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe klasike. Olta Juba (mezzo-soprano), e diplomuar si studente ekselente ne Universitetin e Arteve, dega kanto ne klasen e prof.se nderuar, sopranos Suzana Frasherit. Olta ka nisur te kendoje qe ne moshe 6 vjecare ne klasen e kompozitorit te mirnjohur Agron Xhunga. Ndjek hapat e femijerise ne menyre profesionale duke perfunduar studimet e larta me rezultate te shkelqyera prane Universitetit te Arteve ne vitin 2014. Olta ka nje aktivitet te gjere koncertal si...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Xheni Bekolli

Enia

Eniada

Rozeta Pohja (Rozi)

Ola

Matilda Mati

Bena

Manjola Ahmetaj

Iva Aliko

Klaudia D.


Tags: Olta Juba

Krijo Një Kartolinë