A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Omer Bajrami

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Saraj (Shkup) 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
BIOGRAFIA: Omer Bajrami është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo ilahi. Omer Ef. Bajrami, është i lindur në vitin 1985 në Saraj të Shkupit. Mësimet fillestare (leximin e Kur’anit) i mori para prindit të tij, Dr. Zekerija Ef. Bajrami, ndërsa në vitin 1995 filloi hifzin e Kur’anit para hoxhës së tij Mahmud Ef. Asllani, të cilin e përfundoi brenda njëzet muajve, gjegjësisht në vitin 1997. Më pas, në vitin 1999 ai u regjistrua në medresenë e mesme “Alaudin” në Prishtinë, të cilën e përfundoi me sukses në vitin 2003...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Safet Rizaj

Nusret Kurtishi

Nisret Krasniqi

Qendrim Lutfiu

Mustafa Ymeri

Blerim Lutfiu (Beli)

Miki

Ylker Baliu

Terror A.K.A Shkupi

Ylber Aliu


Tags: Omer Bajrami

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018