A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Orgesa Zaimi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  20
  • Vendlindja:
  • Polican 
  • Mosha:
  • 33 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Orgesa Zaimi është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe pop-rock. Orgesa Zaimi eshte nje kengetare mjaft e njohur e muzikes moderne shqiptare. Nje nene e re qe ka vulen e saj ne tregun muzikor shqiptare me video dhe kenge tejet interesante. Paralelisht me muziken ajo dahsuron edhe radion, prej shume vitesh ka nje emision te perditshem muzikor ne radion Club Fm ne Tirane. Orgesa Zaimi qe e vogel eshte marr me aktivitete te ndryshme te zhvilluara ne shkalle qyteti dhe rrethi. Ka qene babai i saj, muzikant, i cili...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Pjesëmarrëse në

Ethet E Së Premtes

Faqja

Zyrtare

Profili

Twitter

Profili

Facebook

Kanali

Youtube

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Flaka Krelani

Albana Mesuli

Ertila Koka

Greta Berati

Emmy

Entela Zhula

Shamsah

Habibe Ostreni (Bibe)

Blerina Braka

Amarda Arkaxhiu


Tags: Orgesa Zaimi, Orgesa Zajmi, O.Z., Oz

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018