A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Osman Shehu

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  12
BIOGRAFIA: Osman Shehu është një këngëtar i njohur. Grupi Fontana nga Kaçaniku se bashku me Osman Shehun,Lutfi Shehun,Zekirja Gashin,Naim Koxhen dhe Sadik Sadikun,u formua ne vitin 1976.Inçizimet e paraa ne RTP ishin ne vitin 1981 me kenget Shkembi i kujtimi dhe Me degjo moj me degjo,pas nje viti edhe tri kenge -Lozonjarja ,Pse me i ke pa me thuaj dhe Zgjatma doren,po ne kete vit ky grup u ndalua politikisht dhe kenget dhe Osman shehu me grupin e kishin te ndaluar aktivitetin publik dhe vazhdoi te...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Breaker G

Burim Kastrati

Alban Emiri

Chika

Nusran Fera

Kacho

Orhan Zeneli

Nysret Hyseni

Shemi (Shemsi Bytyqi)

Viagra


Tags: Osman Shehu

Krijo Një Kartolinë