A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ott Lepland

Kuula ➡ Degjo

  ➡  Shqip
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: G. Drossos


Kuula

Kuula, mis räägib silmapiir,
kuula, kui kaugele ta viib,
kuula, mis tuulel öelda veel,
kuula.. nüüd.

Vaata, kui pimedus on teel,
oota, neis valgus püsib veel,
kuula, kuis hingab sinu maa,
kuula.. nüüd.

Kuula, mis vaikusesse jäi,
kuula, neid lihtsaid hetki vaid,
sa kuula, ka südamel on hääl.

Kuula, sa vikerkaare häält,
vaata, ja sa peagi näed,
kuula, see elamise laul,
kuula.. vaid.

Kuula, mis vaikusesse jäi,
kuula, neid lihtsaid hetki vaid,
sa kuula, ka südamel on hääl.

Varjudesse tee on mööda läind,
ma vaatan ja otsin ikka veel,
on vaikuses see võim - heliseda
sind ma ootan siin,mis poolel teel,
sa kuula hüüdmas on mu hääl.

Kuula, mis vaikusesse jäi,
kuula, neid lihtsaid hetki vaid,
sa kuula,mu südamel on hääl.

Kuula, mis räägib silmapiir,
kuula, kui kaugele ta viib,
kuula, mis tuulel öelda veel,
kuula.. nüüd..


Degjo

Dëgjo çfarë thotë horizonti
Dëgjo sa larg na dërgon
Dëgjo çfarë ka era për të thënë
Dëgjo... tani

Shiko, kur errësira është rrugës
Prit, ka ende dritë
Dëgjo, si merr frymë toka jote
Dëgjo... tani

Dëgjo çfarë ka mbetur në heshtje
Dëgjo vetëm këto momentet e thjeshta
Dëgjo, edhe zemra ka zë

Dëgjo zërin e ylberit
Shiko, dhe do shohësh së shpejti
Dëgjo, është kënga e jetësës
Vetëm dëgjo

Dëgjo çfarë ka mbetur në heshtje
Dëgjo vetëm këto momentet e thjeshta
Dëgjo, edhe zemra ka zë

Rruga ka kaluar në hije
Unë ende shikoj dhe kërkoj
Është fuqia e heshtjes- e zërit
Do të të pres këtu, në gjysmë të rrugës
Dëgjo, zëri im të thërret

Dëgjo çfarë ka mbetur në heshtje
Dëgjo vetëm këto momentet e thjeshta
Dëgjo, edhe zemra ka zë

Dëgjo se çfarë thotë horizonti
Dëgjo sa larg na sjell
Dëgjo çfarë ka era për të thënë
Dëgjo... tani

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018