A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ri-Humbja E Parajsës

Eva e humbi njëherë parajsën
Kur djalli i bërë gjarpër
Në mëkat e grishi
Në dukje kafshoj mollën
Ajo kafshoj rasën e vet
Deri në ç’ farosje.

Sot na grishë me "virgjërinë"..
Pafajshëm ta vrasim veten
Ta humbim sërish...
Edhe Virgjëreshat...

- poezi nga Pal Sokoli


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018