A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Dridhmë Azemshkreliane

Si zog qielli qaj ajrin
Me aeroplan
Ftohtë mbi Alpe
Ftohtë nën Alpe
Ftohtë mbi ballkaninë
Ngrohtë ne Prishtinë.

Me dhimbset liria e Zogut
Se do e dëshiroja
Fluturimin një drejtimesh

I frikohem hapit të parë
Azemshkrelian në Aeroportin
"Adem Jashari" në Prishtinë
Mos ma zgjon djallin e fjetur
Ftohtë Dardaneleve
Ftohtë mbi ballkaninë
Ngrohtë në Dukagjin.

Dridhmë është hapi im i kthimit
Kur i shpëtova hapit të parë.
23.01.2015©
Prishtinë

- poezi nga Pal Sokoli


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018