A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Parajsa Në Rrezik

Në rrezik është sot Parajsa
Dikush i mbështjellë me tritol
U kacavaret muranave të hirta
Te shembë shenjtërinë e „vjetër"
E gjak i stërpikin arealet
Ti emërojnë grabitshëm
Me të zezat e veta " Trofe".

Në rrezik është sot parajsa
Qe hyrjen e paska nga ferri.

08.07.2014

- poezi nga Pal Sokoli


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018