A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Në Mes Kohësh

Me një hop e kapërceva
Pa i dhuruar shumë
Ajo me vodhi lotin
Dhe iku nga unë.

Shfletova një faqe
Të virgjër, të bardhë
Si me fanitet ndër data
Shpalosjen të ma ndalë

Posa e shkrova, titullin e artë
Vargjet, vargoj të lagura në shi
Shpirtërisht ju luta faqes se parë
Mos ma kthe lotin që pata fshi.

31.12.2014

- poezi nga Pal Sokoli


Nuk ka akoma asnjë votë


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018