A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Në Mes Kohësh

Me një hop e kapërceva
Pa i dhuruar shumë
Ajo me vodhi lotin
Dhe iku nga unë.

Shfletova një faqe
Të virgjër, të bardhë
Si me fanitet ndër data
Shpalosjen të ma ndalë

Posa e shkrova, titullin e artë
Vargjet, vargoj të lagura në shi
Shpirtërisht ju luta faqes se parë
Mos ma kthe lotin që pata fshi.

31.12.2014

- poezi nga Pal Sokoli


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1