A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Pandeli Tocka - Trendafili Te Ben Hije


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

15/05/2018

2018-05-15T14:19:57

(2x)
Flije gjumë o në korije,
Trëndafil që të bën hije,
Të erdha afër dal ngadalë,
O me shaminë të fshi baban.

(2x)
Ah moj çupë moj e huruar,
Zemrën ç'ma ke ngatërruar,
Kjo shamia plotë magji,
Të dha nur e bukuri.

(2x)
Djersa jote si uj kroj,
Mu në zemër ç'më pikoj,
Çfarë të bëj moj e huruar,
Hallet skan te numëruar

(2x)
Do te marre o moj, për ty plas,
Do te marre e zbej më fjal,
Pyet nënën moj dhe baban,
Se zakonet kshu e kan


Ky tekst u dërgua nga Pandeli.tocka.9@gmail.com


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018