A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Parashqevi Simaku - Lejla


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  6

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/1990

1990-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Koleksion Kengesh Popullore"
yanıyor kalbim yanıyor yüreğim
bir ateşsin leyla
gece uykumda hala aklımda
bir hyal sın leyla

o kömür gözler o alev saçlar
bir şiğir sin leyla
seni iç kimse alamaz benden
sen benimsin leyla

mecnun gibi çöllerde
koşturma beni peşinde
hadi gel sarıl boynuma
bitsin artık bu ruya

2x
ah leyla ah leyla sana yanlişım leyla
ah leyla ah leylla aşkım benim leyla

yanıyor kalbim yanıyor yüreğim
bir ateşsin leyla
gece uykumda hala aklimda
bir hayal sın leyla

o kömür gözler o alev saçlar
bir şiğir sin leyla
seni iç kimse alamaz benden
sen benimsin leyla

mecnun gibi çöllerde
koşturma beni peşinde
hadi gel sarıl boynuma
bitsin artık bu ruya

4x
ah leyla ah leyla sana yanlişım leyla
ah leyla ah leylla aşkım benim leyla


Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018