A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pavlina Nikaj

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  15
(1931-2011)  
  • Vendlindja:
  • Korçë 
BIOGRAFIA: Pavlina Nikaj është një këngëtare e njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë. Pavlina Nikaj mbetet një nga këngëtaret me zë të papërsëritshëm. Këngëtarja Pavlina Nikaj, së bashku me Anita Taken dhe Pjetër Gjergjin, mund të konsiderohen si “pionierët” e interpretimit të muzikës së lehtë shqiptare. Pavlina ka nisur të këndojë që në moshë shumë të re. E cilësuar si një nga ikonat e artit shqiptar, Pavlina Nikaj ka lindur në qytetin e Korçës më 15 maj 1931. Për herë të parë ka kënduar në vitin 1945 në korin e sindikatave në Ko...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Zeliha Sina

Justina Aliaj

Jolanda Dhamo

Nertila Koka

Lindita Theodhori

Morena Reka

Ema Qazimi

Bruna Sota Hoxha

Myfarete Laze

Alida Hisku


Tags: Pavlina Nikaj

Krijo Një Kartolinë