A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pellumb Vrinca

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  27
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Pellumb Vrinca është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore e Shqiperisë së veriut. Më datë 24 Janar 2008, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Telefoni". Më datë 21 Nëntor 2011, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Mos Me Lendo". Më datë 1 Shtator 2012, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Nuse E Huaj". Më datë 3 Shtator 2012, Pellumb Vrinca publikon videoklipin "Tradhetare". Në Nëntor 2013, Pellumb Vrinca merr pjesë në Musical-Fest 2013 me këngën "Sa Mekat". Më datë 3 Nëntor 2013, Pellumb Vrinca publikon videokl...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Profili

Facebook

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Dasma Shqiptare (2017)

Sa Zemra Ke? (2013)


» Dërgo Një Këngë »

Shqiptar
Dasma Shqiptare
Burgu
Nuse E Huaj
Sa Zemra Ke
Mos Me Lendo
Tradhetare
Loti I Ndarjes
Jam Shqiptare
Telefoni


Artistë Të Ngjashëm:

Marjust Lumci

Arif Vladi

Gezim Nika

Arben Delaj

Kurt Lika

Zef Nika

Gjovalin Prroni

Perlat Sheqeri

Tonin Uldedaj

Lekë Dedvukaj


Tags: Pellumb Vrinca, Pellumb Vrincaj, Pellumb Vrinica

Krijo Një Kartolinë