A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Petrit Lulo

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  129
  • Vendlindja:
  •  
BIOGRAFIA: Petrit Lulo është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo e lehtë dhe popullore e Shqipërisë së jugut. Petrit Lulo, një nga zërat më të vlerësuar të këngës së jugut dhe asaj të përpunuar qytetare, për dekada ka përcjellë tek publiku vlerat më të mira të folklorit shqiptar. Kënga e tij nuk arrihet nga të tjerët, ndërsa vazhdon ti mbajë denjësisht këto vlera të folklorit shqiptar. Jeta e tij artistike i ka dhuruar shumë momente të veçanta, të cilat për këngëtarin kanë mbetur si kujtimet më të bukura. Shumë e njohin si interpretues të këngës, por ai ...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Per Ju Do Kendoje Gjithe Jeten (2007)

Bilbili Kengen Filloi (2007)

Zoge E Libohoves (2004)

Petrit Lulo


» Dërgo Një Këngë »


Artistë Të Ngjashëm:

Ferdinant Bjanku

Andi Shkoza

Artan Kola

Vagabondi

Alfred Meço

Antre

Gezim Cela

Luiz Ejlli

Ardian Trebicka

Altin Shira


Tags: Petrit Lulo

Krijo Një Kartolinë