A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Petro Xhori - 1 Gote Dashni  (Feat. Olsi Bylyku)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  38

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/06/2018

2018-06-09T17:58:32

Featuring

Olsi Bylyku

Muzika:

Irkenc Hyka

Teksti:

Olsi Bylyku

Teksti:

Petro Xhori

Orkestrimi:

Dj Jojo

Video Produksioni:

Imagine Films


[Petro:]
Shiko moj zemër,
ça i ke bo ti lidhjes sonë
Duke të dasht,
të dhashë më shumë se meriton.

E nëse nuk do ketë më nesër
vitet borxh m'i ke
A thu sa vlen për ty dashnia
kur ti zemër s'ke

[REF. x2:]
M'kish deh dashni, dashnia
ka me t'pushtu vetmia
për ty lotët i ngriva
më jep jetë pastaj më vret.

[Olsi:]
Me zemrën time je tall
edhe prapë dreqin kam mall.
Edhe pse unë e di
që është e kotë
u solla mir,
kështu që më fal
tani të njoha si djall
krahët e ëngjëllit që ke
janë photoshop.

Ah sa shumë unë e ti premtum
yjet i numërum ah,
unë e ti nëpër det bashkë
gishtat e kryqëzum,
gëzove ti edhe unë, se
hoqe dorë ti jo unë
e tani ne të dy u harrum
shkretëtirë mbeti ky lum.

[REF. x2:]
M'kish deh dashni, dashnia
ka me t'pushtu vetmia
për ty lotët i ngriva
më jep jetë pastaj më vret.


Ky tekst u dërgua nga VanessaKartolina (3)

2018-06-13 16:06:51
Ah sa shumë unë e ti premtum
yjet i numërum ah,
unë e ti nëpër det bashkë
gishtat e kryqëzum,
2018-06-13 03:32:36
E nëse nuk do ketë më nesër
vitet borxh m'i ke
A thu sa vlen për ty dashnia
kur ti zemër s'ke
2018-06-11 11:24:01
Me zemrën time je tall
edhe prapë dreqin kam mall.
Edhe pse unë e di
që është e kotë
u solla mir,
kështu që më fal

Krijo Një Kartolinë

Fullscreen


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018