A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Pleurat Lajçi

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5
  • Vendlindja:
  • Pejë 
  • Mosha:
  • 34 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Pleurat Lajçi është një këngëtar i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore moderne. Shkollën fillore e kryen në Pejë, të mesmen të ndarë, dy vite në Pejë e dy në Prishtinë. Kryen studime në Kolegjin "Fama", drejtimi "Banka dhe Financa", të cilat ecin për mrekulli. Fillimet e muzikës së tij i hasim në këndimet live që në fëmijëri, ku në ndërkohë merr pjesë në Festivalin e të rinjve në Pejë. Pleurati, si gjithnjë, është i angazhuar nëpër dasma dhe ahengje të ndryshme familjare, kryesisht me yllin e këngës shqipe Lorin. Në Qersh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Instagrami

Zyrtar

Profili

Snapchat

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

Butrint Rashiti

Berat Demiri

Gentian Gojani

Alban Shehu

Burim Mehmeti

Gadaf Elmazi (Dafi)

Sajmir Misku

Vani

Papushi

Samir Aliu


Tags: Pleurat Lajci, Pleurat Lajqi, Lati

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018