A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Poli Genova

If Love Was A Crime ➡ Nëse Dashuria Do Ishte Një Krim

 Anglisht ➡  Shqip
Nuk ka akoma asnjë votë

Përkthe Një Këngë »

Më Shumë Përkthime »

Përktheu: Albaniana


If Love Was A Crime

You and I we collide
Like the stars on the summer night
We can shine forever

And you and I we're alive
What we feel is what is right
We can run like never

If love was a crime then we would be criminals
Locked up for life but I'll do the time
If love was a crime then we would work miracles
High above the ground

They will never break us down!

О, дай ми любовта (3)
They will never break us down
О, дай ми любовта! (3)
They will never break us down

Never mind
Wrong or right
Our love ain't got no pride
So we change for better

Unafraid
Never fade
When it's dark we illuminate
Can we rise together

If love was a crime then we would be criminals
Locked up for life but I'll do the time
If love was a crime then we would work miracles
High above the ground

They will never break us down!

О, дай ми любовта! (3)
They will never break us down
О, дай ми любовта! (3)
They will never break us down

Together we're untouchable
You and me against the world
Together we're invincible,
They will never break us down!

О, дай ми любовта! (3)
They will never break us down
О, дай ми любовта! (3)
They will never break us down

Together we're untouchable
You and me against the world
Together we're invincible
О, дай ми любовта!
Together we're untouchable
You and me against the world
Together we're invincible
They will never break us down


Nëse Dashuria Do Ishte Një Krim

Ti dhe unë në përplasemi
Si yjet në një natë vere
Mund të shkëlqejmë përgjithmonë

Dhe ti dhe unë jemi gjallë
Atë që ndjejmë është e drejtë
Mund të vrapojmë si kurr

Nëse dashuria do ishte një krim në do ishim kriminel
E burgosur për jetë por e kisha kaluar kohën
Në qoftse dashuria të ishte krim në do të bëjmë mrekullira
Lart mbi tokë

Kurr s'do na ndajnë

O, më jep dashuri!
Kurr s'do na ndajnë
O, më jep dashuri!
Kurr s'do na ndajnë

Lere fare
Gabim apo e drejtë
Dashuria jonë s'ka krenari
Pra ndryshojmë për më mirë

Pa frig
Kurr nuk zbehet
Kur është errësirë ne shkëlqejmë
A mund të ngrihemi sebashku

Nëse dashuria do ishte një krim në do ishim kriminel
E burgosur për jetë por e kisha kaluar kohën
Në qoftse dashuria të ishte krim në do të bëjmë mrekullira
Lart mbi tokë

Kurr s'do na ndajnë!

O, më jep dashuri!
Kurr s'do na ndajnë
O, më jep dashuri!
Kurr s'do na ndajnë

Sebashku jemi të paprekshëm
Ti dhe unë kundër botës
Sebashku jemi të pamposhtur,
Kurr s'do na ndajnë!

O, më jep dashuri!
Kurr s'do na ndajnë
O, më jep dashuri!
Kurr s'do na ndajnë

Sebashku jemi të paprekshëm
Ti dhe unë kundër botës
Sebashku jemi të pamposhtur
O, më jep dashuri!
Sebashku jemi të paprekshëm
Ti dhe unë kundër botës
Sebashku jemi të pamposhtur
Kurr s'do na ndajnë

Korrigjo Përkthimin
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018