A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Produkt 28

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  44
BIOGRAFIA: Produkt 28 është një grup artistësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo pop dhe hip-hop. Grupi u krijua me 28 nentor 2002 dhe ishte i perbere nga tre anetare: Alban Kondi, Fabian Basha dhe Turjan Hyska. Grupi ka realizuar bashkepunime me kengetare te mirenjohur si: Rovena Dilo, Eneda Tarifa, Dr-Flori(WSF) Besa Kokedhima, Orinda Huta, Vesa Luma, Juliana Pasha dhe kompozitore te mirenjohur si: Shpetim Saraci, Adrian Hila, Erjon Zaloshnja, Florian Mumajesi etj. Në Janar 2003, Besa & Produkt 28 marrin pjesë në Mikrofoni I Artë 2003 me...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Ish-Anëtar i grupit

Turjan Hyska

Ish-Anëtar i grupit

Alban Kondi

Shto profile

zyrtare


Artistë Të Ngjashëm:

West Side Family

Grupi ARB

Magic4

Night Rappers

Asgje Sikur Dielli

Ligji Rruges

WNC

Ritmi I Rruges

Vellezerit Aliu

Tempulli G


Tags: Produkt 28, Produkt28, Turi, Albani, Fabi

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018