A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fero
  • Vendlindja:
  • Gjilan 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 21 Vjeç
  • Ditëlindja:
  • 8 Korrik 1997
  • Shenja e Horoskopit:
  • ♋ Gaforrja
Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.6 / Votuan:  959
Këndon kryesisht: hip-hop

Fero është këngëtar i njohur. Feronit Shabani i njohur me nofken Fero eshte nje reper i njohur tashme ne estraden shqiptare. Ne fillim te karrieres se tij ai nuk e pati shperthimin e duhur, teksa publikonte kenge audio me emrin Profero. Ai eshte pjese e labelit te famshem "On Records". Shkollen e kreu ne gjimnazin Zenel Hajdini ne Gjilan. Ai eshte nje tekstshkrues shum i mire dhe ka shkruar tekste per shume kengtar si Adelina Berisha, Mergim Mjeku, Kida, Xhensila, Endri etj.

Më datë 6 Janar 2013, Profero publikon videoklipin "Real Hip Hop".

Më datë 6 Mars 2013, Real Mc publikojnë videoklipin "Rap Masscra", në bashkëpunim me Profero, Ideal, Mc Mula, Micrape, Tonny-B & Ego.

Më datë 10 Prill 2013, Profero publikon videoklipin "Microphone Murderer".

Më datë 10 Shtator 2016, Shfaba publikon videoklipin "On My Blocka", në bashkëpunim me Fero. Ky mund te konsiderohet si nje fillim i ri per Feron. Ai nenshkruan kontraten me OnRecords dhe sukseset nuk do te ndalen.

Më datë 29 Tetor 2016, Endri publikon videoklipin "S'du Me Ni", në bashkëpunim me Fero.

Më datë 3 Dhjetor 2016, Fero publikon videoklipin "Feromeni".

Më datë 26 Maj 2017, Fero publikon videoklipin "Rra Rra".

Më datë 17 Korrik 2017, Baby G publikon videoklipin "No Kiss", në bashkëpunim me Fero.

Më datë 11 Tetor 2017, Fero publikon videoklipin "Harroj", në bashkëpunim me Kida.

Më datë 26 Nëntor 2017, Fero publikon videoklipin "A Pe Din Qysh".

Më datë 3 Dhjetor 2017, Fero publikon videoklipin "Bakshish".

Më datë 2 Shkurt 2018, Fero publikon videoklipin "Gang Gang".

Më datë 11 Prill 2018, Rina publikon videoklipin "Ska Konkurenc", në bashkëpunim me Fero. Videoklipi u prodhua nga Filmnation.

Më datë 17 Maj 2018, Sparksi publikon videoklipin "Mamacita", në bashkëpunim me Fero.

Më datë 13 Qershor 2018, Fero publikon videoklipin "Veni 1".

Më datë 15 Korrik 2018, Fero publikon videoklipin "Vi Vet".

Më datë 6 Tetor 2018, Fero publikon videoklipin "Bona Fam".

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »

Anëtar i labelit

On Records

Profili

Snapchat

Instagrami

Zyrtar

Shto profile

të tjera
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018