A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Qamil Guranjaku

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4 / Votuan:  6
  • Vendlindja:
  • Elbasan 
  • Mosha:
  • 104 Vjeç
BIOGRAFIA: Qamil Guranjaku është një shkrimtar i njohur. Shkrimtari Qamil Guranjaku kreu dhe mësimet e para në shkollën e mesme në Elbasan. Pasi mbaroi shkollën pedagogjike për disa vjet punoi mësues (1933–1943). Që në bangat e shkollës së mesme nisi të merrej me letërsi. Një pjesë të krijimeve të veta i botoi në gazetat e revistat e kohës. Pas pushtimit fashist të vendit, Qamil Guranjaku u bashkua me luftëtarët e lirisë dhe ishte një nga drejtuesit e brigadës së 17 sulmuese. Edhe pse në kushte të vësh...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtareArtistë Të Ngjashëm:

Ndoc Papleka

Mihal Gjergji

Xhevahir Cirongu

Ahmet Kolgjini

Jorgo Telo

Ndoc Gjetja

Pjetër Budi

Martin Camaj

Jorgo Bllaci

Koçi Petriti


Tags: Qamil Guranjaku

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018