A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ramadan Krasniqi (Dani)

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  79
  • Vendlindja:
  • Pejë 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 60 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Gaforrja ♋
BIOGRAFIA: Ramadan Krasniqi (Dani) është një këngëtar shumë i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo popullore qytetare. Ramadan "Dani" Krasniqi lindi në Pejë dhe është një këngëtar shqiptar nga Kosova. Arsimin fillor e kreu në Shkollen fillore '8 Marsi', të mesmen në gjimnazin ish - '11 Maji'. Karrierën si këngëtar e filloi me orkestrinën "Vëllezërit Bakraqi". Pas shumë paraqitjeve si i ri, në grup me kolegët, për herë të parë si solo-këngëtar, u prezantua në mbrëmjen festive të pritjes së Vitit të Ri, 1973/1974, në motelin e atëhershëm me famë, 'Dardania' në Pejë...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Shto profile

zyrtare

Këngë Qytetare (2014)

Me Këngët E Zemrës (2013)

Thuj Po Ose Jo (2012)

Ik Nga Diaspora (2011)

Këngët E Shekullit (2011)

Për Ty

Ata Syte E Tu

Bukuria E Ulqinit

Ramadan Krasniqi Dani

Beqare


» Dërgo Një Këngë »

S'ka Dashni
Falem
Princeshe
Zemra Falet
Jeta Pa Ty
Ik Prej Diaspores
Rinora 4
Nje Vit Qe Zemra U Thye
Zemer
Neve S'na Shkon


Përkthime (1)


Artistë Të Ngjashëm:

Naim Krasniqi

Mahmut Ferati

Ilir Shaqiri

Ermal Fejzullahu

Xeni (Shkelzen Jetishi)

Olen Cesari

D.U.D.A.

Avni Mula

Sinan Hoxha

Luan Zhegu


Tags: Ramadan Krasniqi (Dani), Ramadan Krasniqi, Dani

Ramadan Krasniqi (Dani) në Kartolina:

Krijo Një Kartolinë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018