A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Real 1

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  3.9 / Votuan:  39
  • Vendlindja:
  • Fushe Kosove 
  • Jeton dhe vepron në :
  • Kosovë 
  • Mosha:
  • 35 Vjeç
  • Shenja e Horoskopit:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Real 1 është një këngëtar dhe autor këngësh i njohur dhe muzika ku identifikohet më shumë është ajo hip-hop. Emri i vertete eshte Ilir Zhita dhe ka lindur Ne Kosove. Si fillim nis te bashkpunoj me DJ BLUNT. Repertorit te tyre i shtohen dhe disa bashkepunime me artiste te tjere si Vesa Luma, Tingulli 3nt, Fugaa, Skillz, D.o.g etj. Arti i ReaL 1 Dhe Dj Blunt gershetohet gjithnje e me shume dhe sot ata deklarojne se "Ne Jemi Nje". ReaL 1 shprehet se muziken e ben Dj Blunt ndersa ai vete merret eskluzivisht me tekstet e kengeve. Më datë 28 Dhjetor 2006,...

>> Lexo gjithë biografinë >>


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

Vëllai i

Zhita Jr.

Anëtar i grupit

Shaolin Gang

Ish-Anëtar i grupit

NR

Profili

Snapchat

Profili

Facebook

Shto profile

zyrtare

Tululu (2019)

Classic G (2011)

N'beat Po (2009)


» Dërgo Një Këngë »

Autor i këngëve

Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko Më Shumë

Artistë Të Ngjashëm:

Big Wolf

Don Pizhi

Xhero

Barooti

Lil' Liri

Memli Krasniqi

Mc Qoppa

Milot Hasangjekaj

Lumi B

Agon Amiga


Tags: Real 1, Real1, Real-1, Realone, Real Njo, Real Nji, Real Nje, Shaolin Gang, Dj Blunt, Blunt

Krijo Një Kartolinë