A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ne bëjmë kërkime të vazhdueshme në Youtube, por nuk kemi arritur të gjejmë një videoklip për këtë këngë.

Kërko Video

Remzije Osmani - Malet E Dibrës Janë Mbushun Me Borë


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/1989

1989-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Kenga Ne Zemer"


Malet e Dibrës
Janë mbushun me borë
Shtabit të përgjithshëm
Po i prin një malësore

Nata është e zezë
Rruga është e gjatë
Shtigjet janë zanun
Por dyert janë hapët

Çajnë përmes stuhisë
Ylli partizan
Rrezet e lirisë
Hidhen mbi vatan hej mor hej

Ref...
Hej po nata qiellin
E ka mbushë me yje
O ho në malet krenare
O ka trima lirie mor hej

Ka ardhë malësori
Nëpër shtigje lufte
Në kasollen dibrane
Ka hy drita e kuqe

Mbyllur një frengji
Hapet një dritare o
Dhoma është e vogël
Por zemra është e madhe

Jashta fryn stuhia
Ne na çel pranvera
Trimat e lirisë
Flasin për kohë të reja mor hej

Ref...
Hej po nata qiellin
E ka mbushë me yje
O ho në malet krenare
O ka trima lirie mor hej


Ky tekst u dërgua nga  arsimdiber
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018