A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Remzije Osmani - Mos Më Vajtoni


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  25

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/1990

1990-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Qan Kosova Per Bijt E Vet"


Pas vdekjes amanet ua le
Mos me hidhni lule mbi varr,
Mos ma rendoni dheun me lot
Se mjaft lotova ne kete bote.

Mos ma rendoni dheun mbi koke
Se mjaft e pata te tera ne kete bote,
Amanet mos me vajtoni
Emrin mos ma perkujtoni.

Hija ime do t'ju ndjeke
Ashtu sic me dogji vuajtja ne jete,
Mos mu afroni me leni
O se paku ne dhe te qete.

S'dua te degjoj asnje kenge
N'qoft ajo e bilbilit te jete,
Se cdo ze qe degjoj
Me ngjane zerit te qyqes.

Mbi varr mos mbi bare
Se as gjelbrimin se dua me,
As ti mos me sjell karanfila
Te kuqe o per mua.

Haroni se kam jetuar
Ne kete bote te egersuar
Ofshamen tende mos ta ndegjoj
Por te lutem me haro.

Gjithe armiqet pas vdekjes sime
Miq le te behen.

E te hedhin valle
Por jo reth meje,
Se I kam meny
Se dua t'jem n'qetesi.

erem e dheut t'mykur ta ruaj
se me takon vetem mua,

Nena le te haron se ishe nene
E nje vajze t'vetme qe m'lindi,
Baba mos m'bahet babe
Mos ti zbardh floket per mua.

O ju o shoke dhe o ju miq
Amanet me haroni te gjithe.


Ky tekst u dërgua nga Mx23
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018