A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Remzije Osmani - Prite, Vjen Halit Ibishi


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

31/12/1989

1989-12-31T00:00:00

Këngë e albumit:

"Kenga Ne Zemer"


Ne at burg o te evropes
ku nuk duket flaka as tym
prit e vjen halit ibishin
vjen e digjet pa gjemim
prit e vjen halit ibishin
shum zezove kurr su nale
ja djeg gjakun, ja djeg mishin
zani tij gjemon nder male

II
Aj sht za i partizanit
za i luftes per liri
me kushtrim per nder t'vatanit
mali cet trimat e ri
prit e vjen halit ibishin
ti per trima nuk ke vorre
serish vjen trimi nder ne
i shkrep nuri n'permendore

III
E len fjalen e len kangen
me at zemer sikr ????
ku e ke zanin halit ibishi
kris mu ba vjen ne vesh
aj asht za i partizanit
za i luftes per liri
me kushtrim per nder t'vatanit
mali cet trimat e ri

me kushtrim per nder t'vatanit
mali cet trimat e ri


Ky tekst u dërgua nga  Beni
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018