A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Remzie Osmani - Tate Du Fustan


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

09/05/2012

2012-05-09T16:47:57


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Tate Du Fustan" kënduar nga Remzie Osmani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Remzie Osmani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Artiola Toska & Labi - Tate Du Fustan

tate du fuston ta blen tat per bajrom tate du fuston ta blen tata per bajrom balul balluke balul ballake e marim taten e cojm shikaje tate du kepuc ti blen tat me majuc tate tate du kepuc ti blen tata me majuc me majuc e me te lira ti bjen tat me te mira me kepuc edhe fustona ti blen tat neser mbroma

Këngë Dasmash - Tate Du Fustan

I: - Tate, du’ fustan!
- T’a blen Tata për Bajram! :I
Ref.:
I: Palo taktuke, palo tabake,
Do t’a marrim gocën
T’a çojmë n’Shijak-e! :I
- Tate, du’ këpucë!
- T’i blen Tata me majuc!
Ref.:
Palo tabake, palo taktuke
Do ta marrim gocën
Ta çojmë në Pukë!
- Tate, du’ kapele!
- Ta blen Tata me kurdele!
Me kurdele e me vija
Që të jeshë ti ma e mira.
Me kapelë e me fustana
Ti blen lala ty të tana!

Edona Llalloshi - Tate Du Fustan

I

Tate du Fustan
ta blen lala per bajram
tate tate du fustan
ta blen lala per bajram

Refr.:
Balluk baluke baluk tabake
e marin nusen e qojm n'Shijake

II

Tate du kapel
ta blen lala me kurdel
tate tate du kapel
ta blen lala me kurdel

Refr.:
Balluk baluke baluk tabake
e marin nusen e qojm n'Shijake
Më Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2018