A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Remzie Osmani & Nexhat Osmani - Ah Moj Moter


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  4

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

02/12/2017

2017-12-02T15:11:07

Më Shumë Nga

Nexhat Osmani

Teksti:

ImperialbKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Ah Moj Moter" kënduar nga Remzie Osmani & Nexhat Osmani.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Remzie Osmani & Nexhat Osmani i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Astrit Mulaj - Ah Moj Moter

A moi moter qa po ban
i merzite babe e nane
Mos i fal ti dashuri
Ai ka gru e fmi
Mos moi moter je e re
Pash ni zot une pot bai be
O krejt per ty i kisha ba
keq nuk du me t'pa

Drit me sy kurr s'ke me pa
baben prej fmive me nda
lumturi kurr s'ki me gjet
e me lot me qu ket jet

Ref:
Oh o mos mo Lum motra
e huja sbahet e jotja
mos pot lus si vlla
ket gabim ti mos me ba

I pabesi bes nuk zen
ke me vujt o motra jem
mbyllur ki me nejt n'shpi
ai ka shpirt te zi
mos moi moter je e re
pash ni zot pot bai be
krejt per ty i kisha ba
keq nuk du met pa

Drit me sy kurr s'ke me pa
baben prej fmive me nda
lumturi kurr s'ki me gjet
e me lot me qu ket jet

Ref:
Oh o mos mo Lum motra
e huja sbahet e jotja
mos pot lus si vlla
ket gabim ti mos me ba

Shyretja:
vlla vlla vllau jem
me kto fjal zemren ma then
vlla vlla vllau jem
me kto fjal zemren ma then

Drit me sy kurr s'ke me pa
baben prej fmive me nda
lumturi kurr s'ki me gjet
e me lot me qu ket jet

Ref:
Oh o mos mo Lum motra
e huja sbahet e jotja
mos pot lus si vlla
ket gabim ti mos me ba

Elizabeta Marku - Ah Moj Moter

Ah moj moter du me t thon
Me nivdjal marak kam zan
Per çudi mka ra kojshi
Si tja thëm moj nuk po di

Du du du me i thon
Po du zemren me ja dhon
Du du du me i kallzu
Se me tej jom dashuru

Du du du me i thon
Po du zemren me ja dhon
Du du du me i kallzu
Se me tej jom dashuru
...
Më Shumë...