A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Himni Për Dashurinë

Si në kohët e lashta
Lahutari këndon Himnin e Dashurisë
Si atëherë kur Ti
Kur portreti yt, Rozafë
Si në ëndërr u shfaq tek Kalaja që po rrënohej
Për ta kompozuar
Përjetësisht në mure qëndrese
Betimin për dashurinë madhe ndaj fisit

- poezi nga Remzije Zekolli


Nuk ka akoma asnjë votë
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.al © 2007 - 2019